Menu Zamknij

Rodzaje męskich nakryć głowy na porę zimową

Zima to okres niskich temperatur powodujących u wielu ludzi dyskomfort, a nawet różne choroby. W związku z tym należy pamiętać o odpowiednim ubiorze w okresie silnych mrozów. Bardzo dużo ciepła traci się przez głowę, więc niezwykle istotną rolę odgrywają różnego rodzaju nakrycia głowy. Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego poziomu wygody i ciepła, ale nie bez znaczenia jest również stylowy wygląd takich elementów garderoby.

Na szczęście w wielu polskich i zagranicznych sklepach odzieżowych można bez większego problemu kupić różnego rodzaju nakrycia głowy stworzone z myślą o użytkowaniu w sezonie zimowym. Wybór jest dość szeroki, więc każdy powinien bez większych problemów znaleźć nakrycia głowy dopasowane do własnych potrzeb i upodobań. Poniżej przedstawionych jest kilka ciekawych przykładów.

Czapki wykonane z dzianiny

Aktualnie na polskim rynku można znaleźć wiele rodzajów czapek wykonanych z różnych typów dzianin, nawet z kaszmiru. Są to nakrycia głowy zapewniające odpowiedni poziom ciepła i komfortu. Pasują one do wielu różnych elementów garderoby, takich jak na przykład kurtka typu parka, dwurzędówka, budrysówka. W przypadku odpowiednich dzianin, czapki takie mogą również być ubierane razem z płaszczami i garniturami o mniej formalnym charakterze. Jest to idealne wyjście dla ludzi, którzy nie lubią bardziej klasycznych rozwiązań, takich jak kaszkiety albo kapelusze.

Jeśli komuś zależy na uniwersalności i braku kojarzenia takich czapek ze sportowymi stylizacjami to powinno się wybierać jednolite modele bez żadnych naszywek i kolorowych elementów. Powinny one być wykonane z wyższej jakości materiału, takiego jak wełna alpak, wełna merynosowa czy też kaszmir. Takie dzianiny nie gryzą w czoło, dobrze się układają, nie wyglądają sportowo i w odpowiedni sposób zapewniają komfort termiczny głowy. Powinny one być oczywiście stonowane, najlepiej w uniwersalnym kolorze szarym, granatowym albo grafitowym.

Komfortowe i stylowe kaszkiety

Decydując się na wybór kaszkietu należy pamiętać o tym, że takie nakrycie głowy musi być odpowiednio dobrane do wielkości głowy. Innymi słowy, im większa głowa, tym większy powinien być kaszkiet, który nie będzie leżał płasko na czubku głowy tylko pokryje jej odpowiednią powierzchnię zapewniając właściwy poziom ciepła oraz oczywiście bardziej stylowy wygląd. Takie nakrycia głowy są najlepsze na jesień oraz łagodne dni zimowe. W sklepach można jednak znaleźć modele posiadające nauszniki wywijane do góry lub chowane do środka, które gwarantują lepsszy poziom ciepła i komfortu w czasie większych mrozów.

Wygodne i atrakcyjne kapelusze

Jak wiadomo moda zatacza koło, więc nic dziwnego, że ostatnimi czasy można zauważyć ponowny wzrost popularności kapeluszy. Dobrym wyborem są jesienno-zimowe fedory filcowe, które są idealnym wyborem dla osób lubiących klasyczną elegancję w swoich stylizacjach odzieżowych. Niestety w porównaniu z dawniejszymi czasami, dzisiaj znalezienie sklepów z kapeluszami jest dość trudnym zadaniem. Na szczęście istnieją pewne sklepy internetowe posiadające takie produkty w swoich ofertach.

Ciepłe i stylowe czapki z nausznikami

Jeśli ktoś preferuje styl casualowy to czapki z nausznikami będą dla takich osób idealnym wyborem na czas, w którym dominują bardzo niskie temperatury. Aktualnie na rynku można znaleźć ciepłe i komfortowe czapki z nausznikami inspirowane czapkami pilotkami z początków XX wieku. Ogromnym atutem takich czapek jest fakt, że są bardzo ciepłe i świetnie chronią uszy, czoło i skronie. Na rynku dostępnych jest wiele takich nakryć głowy w klasycznych barwach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.