Menu Zamknij

Atrakcyjna odzież inspirowana tenisem

odzież tenis

W męskiej modzie można zauważyć wiele różnorodnych stylów inspirowanych różnymi dyscyplinami sportu. Bardzo dużą popularnością cieszą się ubrania inspirowane żeglarstwem czy też jeździectwem. Jeśli chodzi o skojarzenia z elegancją to warto zwrócić uwagę na stroje inspirowane tenisem, czyli tak zwanym białym sportem. Tenis od zawsze kojarzy się z czystą, uczciwą, sportową rywalizacją, a do tego dawne, klasyczne stroje tenisistów i tenisistek miały kolor biały. Co prawda dzisiaj biała barwa nie jest standardem, jednak nadal sięga po nią wiele osób.

Tenis to sport, którego początki sięgają wieku XV, ale aktualnie obowiązujące zasady zostały opracowane pod koniec XIX wieku. Wprowadzono wówczas prostokątne pole gry, piłki kauczukowe oraz rakiety z naciągiem z baranich jelit, które zastąpiły rakiety z drewna. Początki nowoczesnego tenisa datujemy więc na przełom XIX i XX wieku. W tych czasach podstawowym ubiorem zawodników były spodnie oraz koszula z długim rękawem w kolorze białym. Stroje dzisiejszych graczy odbiegają od tego schematu, ale sporo elementów ubioru tenisowego nadal obowiązuje zarówno w odzieży sportowej, jak również użytkowanej na co dzień. Nic więc dziwnego, że wiele elementów, takich jak polo, tenisówki i sporo innych ubrań pochodzących od tenisa, można łatwiej znaleźć w sklepach z odzieżą codzienną, a nie w sklepach sportowych.

Komfortowe i stylowe koszulki polo

Do grona najpopularniejszych współczesnych ubrań męskich pochodzących od tenisa można zaliczyć koszulki polo, jednak warto pamiętać, że pochodzi ona od sportu zwanym polo, natomiast tenis sprawił, że stała się o wiele bardziej popularna. Prekursorem tenisowych koszulek polo jest marka Lacoste, w ofercie której aż do lat 50-tych XX wieku dostępne były wyłącznie koszulki polo w białym kolorze. Dopiero później zaczęto wprowadzać inne kolory i to sprawiło, że ubrania takie zaczęły coraz śmielej przebijać się do mody codziennej. W dzisiejszych czasach odzież taka jest dostępna w kilkudziesięciu kolorach oraz różnych wzorach. Każdy więc jest w stanie znaleźć ubrania dopasowane do własnych potrzeb i upodobań.

Atrakcyjne i wygodne tenisówki

Jeśli chodzi o koszulki to różnica pomiędzy ich pierwowzorem, a aktualnymi elementami garderoby nie jest zbyt duża. W przypadku obuwia mamy jednak do czynienia z ogromnymi różnicami. Dzisiejsze obuwie tenisowe w niczym nie przypomina butów noszonych sto lat temu. Były to lekkie tenisówki z płótna na gumowej podeszwie. Współczesne tenisówki nie mają już zbyt wiele wspólnego z uprawianiem sportu, ale za to są chętnie użytkowane na co dzień. Przez pewien czas archaiczne tenisówki były jednak używane w szkołach podczas zajęć sportowych.

Szorty w kolorze białym

Przez długi czas w tenisie obowiązywały długie spodnie, jednak od 1933 roku zaczęto stosować eleganckie szorty w kolorze białym. W dzisiejszych czasach takie elementy garderoby są wykorzystywane jako wygodne i przewiewne ubranie na co dzień. Cieszą się one popularnością w sezonie letnim oraz w cieplejszych krajach.

Swetry tenisowe – podstawowe informacje

Swetry takie były prawdopodobnie używane przez osoby grające w krykieta, ale to właśnie tenis zwiększył popularność takiej odzieży. Klasyczne swetry produkowane były z grubej, ale luźno dzierganej dzianiny. Dzisiejsze swetry wywodzące się z tenisa są komfortowe, ciepłe i estetyczne, ale ich popularność nie jest tak duża jak w porównaniu z pozostałymi elementami odzieży pochodzącymi od tenisa.

Wiele ubrań kojarzących się z tenisem można nabywać w sklepach sportowych. Oprócz tego sporo rodzajów butów i odzieży tenisowej można też znaleźć w punktach sprzedaży specjalizujących się w dystrybucji ubrań przeznaczonych do użytku codziennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.