Menu Zamknij

Sweter jako alternatywa dla marynarki – czy jest to możliwe?

Marynarki to elementy garderoby, które cieszą się dużą popularnością wśród szerokiego grona mężczyzn. Wielu ekspertów z branży modowej uważa, że każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie chociaż jedną uniwersalną marynarkę na różne okazje. Mniej formalne marynarki są świetną odskocznią od eleganckiego czy też biznesowego stylu albo mogą stanowić podstawy wejścia w bardziej elegancki świat.

Marynarki sprawiają, że mężczyzna zyskuje więcej klasy i powagi oraz skutecznie maskują różne wady sylwetki i eksponują jej zalety. Pomimo tych atutów wiele osób nadal ma opory przed noszeniem takich elementów garderoby. Na szczęście istnieją pewnego rodzaju rozwiązania, dzięki którym można wyglądać dość elegancko bez konieczności zakładania marynarek. Tymi rozwiązaniami są swetry różnego rodzaju.

Podstawowe informacje na temat swetrów

Swetry mogą stanowić ciekawe zamienniki marynarek sportowych. Przez długi czas takie ubrania nie kojarzyły się z elegancją i spełniały wyłącznie zadania z zakresu ocieplania. Początkowo były one noszone przez robotników i sportowców, jednak w późniejszych czasach zainteresowały się nimi osoby reprezentujące klasę średnią. Aktualnie swetry nie są już tylko ocieplaczami tylko stanowią pełnoprawny ubiór dostępny w licznych wzorach i kolorach. Bogatą ofertę swetrów można znaleźć we Włoszech. Mieszkańcy tego kraju bardzo chętnie zakładają swetry na koszule.

Atrakcyjne połączenie krawata, koszuli i swetra to bardzo dobry przykład stylu włoskiego. Takie stylizacje są eleganckie, ale jednocześnie nie są zbyt sztywne. Idealnie pasują one do tak zwanego stylu smart casual łączącego w sobie klasyczną elegancję oraz modę casualowo-sportową. Wiadomo, że swetry zawsze będą ustępować marynarkom pod kątem elegancji, jednak w pewnych sytuacjach mogą zastąpić marynarki, ale nie we wszystkich. Jeśli w jakimś przypadku potrzebny jest garnitur to lepiej nie wymyślać niczego na siłę.

Atrakcyjne i komfortowe kardigany

Kardigany to swetry, które charakteryzują się dość wysokim poziomem elegancji i w związku z tym najlepiej nadają się jako zamienniki marynarek. W przypadku produktów o odpowiednim splocie, kolorze oraz rodzaju tkaniny, a także jej koloru, kardigany mogą przypominać marynarki. Do zalet klasycznych kardiganów należy zaliczyć bez wątpienia łatwe zakładanie i ściąganie. Swetry takie doskonale eksponują krawat i koszulę oraz nadają się również do noszenia pod marynarką. Jest to świetny wybór w mniej formalnych stylizacjach.

Swetry posiadające trójkątne wycięcie

Tak zwane swetry w serek są elementami garderoby, które dobrze prezentują się z koszulą i krawatem, który jest jednak wyeksponowany słabiej w porównaniu z kardiganami. W przypadku koszuli bez krawata z rozpiętym guzikiem pod szyją, istotne jest zwrócenie uwagi na to, aby kołnierzyk nie wystawał poza dekolt.

Swetry z wykończeniem okrągłym

Są to swetry o najmniejszym stopniu formalności, jednak również mogą w pewnych sytuacjach zastępować marynarki. Wyglądają one estetycznie i są komfortowe, jednak w ich przypadku krawat będzie eksponowany w najmniejszym stopniu.

Swetry można zakładać zamiast marynarek we wszystkich stylizacjach i sytuacjach, gdy nie jest wymagana marynarka. Tak jak zostało wspomniane wcześniej – żadne kombinacje nie mają sensu, jeśli w pracy albo podczas jakiegoś ważnego wydarzenia jest jednak wymagany garnitur.

Na szczęście na polskim rynku dostępnych jest wiele sklepów stacjonarnych oraz internetowych, w ofertach których można znaleźć wspomniane wyżej rodzaje swetrów, które w niektórych sytuacjach zastępują marynarki. Nikt więc nie powinien mieć problemów z dostępem do takich elementów garderoby.

Sprawdź także rodzaje nakryć głowy na zimę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.